STAGE1 PRO

Technické informace


Vyvinuto závodníky pro závodníky – nejmobilnější trénovací nástroj na trhu – STAGE1 PRO ohromuje skvělým mixem funkcionality a stylového designu.
 

 

RFA Base Rig


V Evropě vyrobená základní konzole, vč. závodní sedačky OMP, perfektního systému zpětné vazby, subwooferu, přímého systému řízení Simsteering2 v elegantní kapotáži od GFK. Pomocí dvou madel vzadu a koleček vepředu stačí k manipulaci se simulátorem jeden člověk. Všechny komponenty jsou ukryty ve spodní části, včetně většiny kabeláže.

 

RFA Traction Loss Module


Simulaci pohybu zadní osy vozidla, ztráty trakce a aktivní podporu zatáčení zajišťuje 1 x 150mm / 40kg SCN6 aktivní prvek. Součástí je USB control box.

 

Joule Performance PC


- Špičkově vybavený počítač od Joule Performance – čipset Z370, GTX 1080TI 11GB grafická karta, Intel i7-8700K procesor, 16GB DDR4 operační paměti, 500GB SSD disk

 

SAMSUNG 49“ prohnutý monitor


Špičkový herní monitor simuluje svým prohnutím tvar čelního okna automobilu. Rozlišení 3840x1080p je vhodné pro všechny běžné simulační tituly

 

Ovládací prvky

 

 • RFA volanty – Touring, Rallye, Drift, GT3, Formula/LMP Ve spolupráci se společností OMP jsou nabízení lehké volanty, včetně pádel řazení z karbonu, programovatelných tlačítek a kabelu USB ve standardu běžném v motorsportu. Volanty jsou identické kopie těch ze závodních vozů a jsou vyrobeny ze stejných materiálů.
 • SimSteering2 systém od Leo Bodnar využívá vysoce precizního servo motoru a nabízí momentové výstupy v rozsahu 16 – 20 nm. Spolehlivý motor umožňuje nastavovat pro úhel natočení volantu, sílu, odpor a tlumení.
 • Pedály mají plně nastavitelnou geometrii a potřebnou sílu pro stlačení. Heusinkveld Pro pedály umožňují stlačení silou až 55kg, Heusinkveld Ultimate umožňují až 136kg. Uchyceno na RFA konzoli.
 • Ruční brzda od Heusinkveld využívající technoligii zátěžových buněk, citlivá na tlak.
 • Sekvenční řazení od Manu-Factory odvozené od předchozí Porsche 911 GT3 Cup a je nutné zakoupit mimo konfigurátor.
 • H manuální řazení od SHH může být využíváno i jako sekvenční řazení a je uchyceno k RFA konzoli naším držákem.

 

Další detaily


Rozměry

 • 190 cm délka
 • 75 cm šířka
 • 125 cm (max) výška (sedačky)

Hmotnost

 • cca 70kg bez monitoru

Mobilita

 • Pro zajištění maximální mobility jsou PC a řídicí jednotky uchyceny v úložném prostoru. Simulátor může být postaven na přední část, aniž by se vybavení nebo kabeláž hýbaly.

Software

 • Software pro řízení a telemetrii bude nainstalován a otestován přes odesláním simulátoru zákazníkovi. Běžně, dle přání zákazníka, instalujeme Assetto Corsa.

Rám a adaptéry

 • Samostatný rám může být zakoupen zvlášť pro uchycení vlastního řízení v kombinaci s našimi adaptéry. Prosíme, kontaktuje nás v případě takového přání.

Přizpůsobení Vaším požadavkům

 • Poté co použijete náš konfigurátor, Vás budeme kontaktovat, abychom simulátor maximálně přizpůsobili Vašim požadavkům.

 

Náš simulátor je možné si i nechat sestavit a zakoupit. Základní cena je od 15 500,- EUR bez DPH. Další informace zde.


 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 

Proč bych měl utratit za simulátor tolik peněz?
Používáme a vyrábíme simulátory pouze z exkluzivních komponent, které obstály z hlediska životnosti, kvality a spolehlivosti. STAGE1 Pro může ovládat každý i bez rozsáhlejší znalosti práce s počítačem. Naše simulátory jsou sestavovány ručně a neustále vyvíjeny pomocí zpětné vazby aktivních závodníků, kteří trénují v našem tréninkovém centru.

Proč je design a konstrukce STAGE1 Pro simulátoru unikátní?
Design vzbuzuje nejenom pocity, ale i skvěle vypadá! Kapotáž si můžete polepit dle Vašich individuálních preferencí. Unikátní úložný prostor pro hardware PC a kabeláž umožňuje sestavení simulátoru během 10 minut a je snadno přemístitelný. STAGE1 Pro je snadno upravitelný, což zajišťuje snadné vylepšení konfigurace v budoucnosti.

Proč nabízíme pouze SimSteering2 systémy řízení?
Při srovnání s jiným řešením jsou systémy SimSteering 2 charakteristické vysokou úrovní životnosti jak v domácích, tak v profesionálních podmínkách. Motor a řídící jednotka jsou modulární a splňují standardy odvětví. Naše dlouhodobá spolupráce s Leo Bodnar Electronics nám poskytuje nadstandardní podporu a rychlost dodání.

Je možné STAGE1 Pro simulátor vybavit pohybovým modulem?
Za příplatek je možné simulátor vybavit RFA Traction Loss modulem. Tento modul vytváří dojem příčné akcelerace a umožňuje pocítit ztrátu trakce zadní osy vozidla. Dle referencí závodních jezdců je RFA Traction Loss modul efektivnější a poskytuje věrohodnější zpětnou vazbu než jiné systémy simulující ztrátu trakce.

Jak lze upravovat ergonomii simulátoru?
Jak pedály, tak systém řízení mohou být posouvány, aby vyhovovaly různým výškám jezdců. Také náš držák volantu umožňuje nastavit úhel a výšku volantu. Originální závodní skořepina od OMP umožňuje regulaci výšky a sklonu sedačky. Je možné nastavit jak polohu ve voze odpovídající formulím, tak osobním vozům.

Jak je určena cena dopravy simulátoru?
Po platbě za simulátor Vás budeme kontaktovat o způsobu doručení a ceny přepravného. Po Evropě jsme schopni doručovat simulátor napřímo v dodávce, včetně představení a zaškolení. Nohy simulátoru jsou 79 cm široké a délka simulátoru je 186 cm, hmotnost dosahuje 100 kg. Je důležité nás informovat, pokud by bylo nutné simulátor transportovat po schodech nebo přenášet prostory užšími než 80cm. Proces doručení, složení a zaškolení trvá zhruba 2 hodiny.

Na jakou podporu mám nárok?
RFAG nabízí podporu pro profesionální závodní simulátory. Servisní smlouva uvádí veškeré podmínky pro údržbu, opravy a vylepšení. Záruční podmínky na PC, řídicí systémy (motor) a monitor se řídí podmínkami dodavatelů.

Hledat
Staň se závodníkem
Staň se závodníkem

Zajímá tě svět on-line závodů? Staň se jedním ze závodníků a dostaň se až na opravdovou trať.

Číst více