FAQ

V jakém případě je pro mě trénink vhodný

  • Pokud se chcete zúčastnit Czech sim series, pak je pro Vás náš simulátor nejvhodnějším náčiním, jelikož přímo na tomto typu simulátoru se mistrovství pojede.
  • Chystáte se na okruh během volného ježdění a chcete přijít lépe připraveni.
  • Jezdíte závody a chcete ušetřit za reálně testování. Díky simulátoru můžete ušetřit i za ostrý trénink. Okruh budete mít lépe v paměti a rychleji se dostanete do závodní koncentrace. Zároveň se může podařit o dostat se něco rychleji k limitu auta a také šetřit pneumatiky.

 

Co mi jízda na simulátoru přinese?

  • Ideální stopa. Díky simulátoru dostanete takzvaně pod kůži ideální stopu na daném okruhu. Jízdou v simulátor tedy můžete ušetřit až desítky kol, kdy budete hledat ideální stopu – i po nalezeni ideální stopy má simulátor velký přínos, protože schopnost jet ideální stopou umožní dostat se do dalšího levelu a to je zrychlování. Brzdné body, natáčení auta (yaw position), plyn. Bez znalosti ideální stopy to nejde, a opačně také ne. Je to svázané.
  • Chování auta. Díky propracovanému digitálnímu modelu daného typu vozu, si přivyknete na vlastnosti nastaveného vozu. V reálném světě Vám tak mnohem rychleji padne auto do roky. Budete přibližně vědět kde a jak moc přidávat plyn. Kdy jít na brzdy a kdy naopak držet plný plyn.
  • Zdokonalí Vaše řidičské schopnosti. Chování auta je velmi blízké realitě včetně charakteristiky brzdového pedálu a odezvy volantu. Okamžitě ucítíte rozdíl mezi cestovním vozem, GT a monopostem a unikátnost přístupu ke každému z nich.

 

Jaký přínos pro mě má kouč/inženýr?

  • Výhodou simulátor je, že kouč přímo sleduje jak dráhu, tak Vás, jak ovládáte auto, kde brzdíte, kdy přidáváte plyn. Získává tou nejlepší formou poznatky z Vašeho jízdního stylu a vy můžete okamžitě aplikovat jeho rady.

 

Jaká je ideální doba tréninku?

  • Délka tréninku je ideální cca 2 hodiny. Intenzita záleží na různých faktorech a také na důvodech trénování. Nicméně platí cca to co v posilovně. Pokud se chcete o něco zlepšit a udržovat, jsou vhodné jeden až dva tréninky týdně. Pokud se chcete posouvat výrazněji kupředu, pak jsou vhodné tři tréninky, zvláště když se blíží reálné závody.

 

Je simulátor vhodný jako zábava pro děti?

  • Simulátor není vhodný pro děti. Už jen svou stavbou je vhodný pro postavy cca od 15ti let. Jedná se o špičkové a velmi drahé vybavení, určené pro trénink do reálného světa.

 

Jaký je rozdíl mezi tímto simulátorem a volantem co mám doma k PC/PS4?

  • Byť se na první pohled může zdát, že profesionální simulátor můžete nahradit volantem s pedály z PS shopu a klasickým PC či PS4, není tomu tak. Alfou a omegou jsou u simulátorů pedály a volant. Dále se pak simulátor odlišuje několika detaily. Prostě přijďte, sedněte a uvidíte. Ať už se chcete v reálném světě, či v tom virtuálním vyskytovat často na okruhu, pak je profesionální simulátor obrovským přínosem.

 

Hledat
Staň se závodníkem
Staň se závodníkem

Zajímá tě svět on-line závodů? Staň se jedním ze závodníků a dostaň se až na opravdovou trať.

Číst více