Aktuality

Czech Sim Racing Series zná další finalisty

V sobotu 27. června pokračoval premiérový ročník Czech Sim Racing Series. Na programu byla druhá kvalifikace, která se odehrála v budově Autoklubu České republiky. Účastníci tentokrát ve virtuální realitě zavítali na rakouský Red Bull Ring.

A nejvíce se dařilo Michalu Šmídlovi. Eso e-sportové scény, kterého jsme v minulosti mohli vidět mimo jiné v oficiálním virtuálním šampionátu formule 1, zajel s vozem Porsche 911 GT3 Cup čas v hodnotě 1:30,667.

S výjimkou Šmídla si ale postup do finále, které se uskuteční 8. listopadu v rámci výstavy Racing Expo Praha, vyjeli rovněž druhý Vojtěch Polesný (1:31,261), třetí David Vrba (1:31,842) a čtvrtý Daniel Liščák (1:31,856). Úspěšné kvarteto doplnilo mezi postupujícími Petra Doležala, Martina Kadlečíka, Michala Sedláčka a Waniho Finkbohnera. Ti uspěli minulý týden během klání v aréně Caravan Metropol Karting, kde se závodilo na okruhu v Imole.

Není to ale pouze postup do finále, co má výše zmíněných osm jmen jistého. Všichni už totiž mají v kapse rovněž test vozu Renault Twingo. Celkový vítěz Czech Sim Racing Series si pak s tímto autem bude moci dokonce zazávodit během jednoho ze závodních víkendů ESET V4 Cupu v roce 2021.

Třetí kvalifikace se uskuteční 29. srpna v Pirelli Salonu v pražských Vysočanech. Zde se bude závodit na britském Brands Hatch. Poslední šanci na postup do finále pak účastníci dostanou 5. září. V tomto termínu se uskuteční závěrečné kvalifikační dějství v areálu Automotodromu Brno. V tomto případě jezdci poměří síly na Nürburgringu. Přihlášky můžete podávat zde

Číst více

Czech Sim Racing Series zná první čtyři finalisty

Prvními finalisty premiérového ročníku Czech Sim Racing Series jsou Petr Doležal, Martin Kadlečík, Michal Sedláček a Wani Finkbohner. Kvarteto postoupilo z úvodního kvalifikačního klání.

V sobotu odstartoval první ročník Mistrovství České republiky Sim Racing Series. Stalo se tak ve zličínské aréně Caravan Metropol Karting, kde byla na programu úvodní kvalifikační bitva. Ta se ve virtuální realitě uskutečnila na Autodromu Enza a Dina Ferrariových v italské Imole.

A nejlépe se vedlo Petru Doležalovi. Závodník, kterého můžeme na reálné scéně vídat v autokrosu, dostal z vozu Porsche 911 GT3 Cup čas 1:46,085. Z postupu do finále se ale mohli radovat rovněž druhý Martin Kadlečík (1:46,202), třetí Michal Sedláček (1:46,531) a čtvrtý Wani Finkbohner (1:48,595).

Nebyla to ale pouze vstupenka do rozhodující bitvy, která se uskuteční 8. listopadu v pražských Letňanech během výstavy Racing Expo, co mohlo výše jmenované těšit. Nyní již totiž mají jistý také test vozu Renault Twingo.

Úvodního klání se zúčastnil také zástupce Autoklubu ČR Jiří Janák. Bývalý jezdec WTCC, Porsche Supercupu nebo FIA GT si na místě také vyzkoušel závodní simulátor.

Druhá kvalifikace je na programu už příští víkend, konkrétně 27. června v budově Autoklubu České republiky. Tentokrát účastníci změří síly na Red Bull Ringu. Přihlášky do tohoto podniku můžete podávat zde.

 

Číst více

Nová provozovna

Otevřeli jsme novou provozovnu, kde si můžete pořádně potrénovat a vyzkoušet on-line závody.

Otevřeli jsme novou provozovnu, kde si můžete pořádně potrénovat a vyzkoušet on-line závody.

Číst více